6491 Kandelaber
sent 1800-tal, alabaster och mässing. Höjd: 56 cm
Såld: 900 kr
Såldes den 20 mars 2023 -
6243 Kandelaber
sent 1800-tal, mässing, höjd: 53 cm
Såld: 1.100 kr
Såldes den 5 mars 2018 -
7552 Kandelaber
Sent 1800-tal, Metall, höjd: 50 cm
Såld: 800 kr
Såldes den 16 juni 2014
6222 Kandelaber
kristall, sent 1800-tal, höjd: 75, (små nagg)
Såld: 1.600 kr
Såldes den 6 augusti 2012 -
6591 Kandelaber
Sent 1800-tal, Bemålad, höjd: 55
Såld: 1.000 kr
Såldes den 19 oktober 2009 -
7146 Kandelaber
Sent 1800-tal., höjd: 43
Såld: 750 kr
Såldes den 11 maj 2009
4485 Kandelaber
Sent 1800-tal, höjd: 44
Såld: 1.600 kr
Såldes den 20 april 2009 -
2672 Kandelaber
Sent 1800-tal, höjd: 39
Såld: 800 kr
Såldes den 17 november 2008 -
6347 Kandelaber
Sent 1800-tal, nysilver, höjd: 51 (delbar)
Såld: 2.700 kr
Såldes den 8 september 2008